Get Adobe Flash player
Start SP Rzemień

postheadericon SP Rzemień

postheadericon Edukacja leśna

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
Program autorski edukacji leśnej dla kl. IV-VI szkoły podstawowej

Program edukacji ekologiczno- leśnej opracowałam w formie cyklu wycieczek (które można realizować w ramach zajęć pozalekcyjnych lub w ramach kółka ekologicznego). Niektóre zajęcia, połączone będą ze spotkaniami prowadzonymi przez pracownika Nadleśnictwa. Przeznaczony jest on do realizacji w klasach IV -VI w ciągu jednego roku szkolnego.
Program autorski edukacji leśnej dla kl. IV-VI szkoły podstawowej

Tytuł: " Las moim przyjacielem"

Opracowała: mgr inż. Zofia Stala

Marzec- 2006

     Edukacja ekologiczno -leśna odgrywa bardzo ważną rolę w kształceniu młodego pokolenia. Od niej przecież zależy, czy zachęcimy młodego człowieka do wyboru takiego stylu życia, który będzie przyjazny dla środowiska, czy też nie. Ma ważne zadanie do spełnienia­ wykształcić i wychować nowoczesnego człowieka wrażliwego na piękno i walory przyrody oraz odpowiedzialnego za jej stan w środowisku lokalnym, regionalnym, jak i ogólnokrajowym i globalnym.

Więcej…

 

postheadericon Ciekawostka

Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 

Obiekt znajduje się w odległości 12 km od Mielca. Położony jest nad zalewem wodnym o powierzchni ok. 15 ha. Od strony północno - wschodniej otoczony jest lasami. Są to obrzeża Puszczy Sandomierskiej. Teren ośrodka to obszar 31 ha. Centralne miejsce zajmuje dwukondygnacyjny budynek. Na terenie Ośrodka znajdują się domki kempingowe. W budynku znajduje się sala okolicznościowa oraz pokoje do wynajęcia przez caly rok. Obok budynku znajduje się "drewniana chata", służąca do biesiad na swieżym powietrzu. Wypoczywający w Ośrodku mają do dyspozycji sprzęt pływający oraz kąpielisko. "Rzemień" usytuowany jest poza zwartą zabudową wsi, otoczony zielenią, nad stawami, co zapewnia możliwość dobrego, wypoczynku i rekreacji. Jest to również dobre miejsce do zorganizowania spotkań przy ognisku jak i imprez okolicznościowych.

 
Archiwum
Kanał RSS

created by Arrcom.