Start Harmonogramy CEE SP Wylów

Harmonogram działań w Centrum Edukacji Ekologicznej
w Wylowie na rok 2010

Styczeń
„Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę” – organizujemy zbiórkę karmy dla zwierząt i uzupełniamy pokarm w paśnikach i karmnikach.
Konkurs plastyczny „Jak pomagamy zwierzętom w zimie”.

Luty
„Pomoc zwierzętom w czasie zimy – jako jedno z form dzialań kół łowieckich” – spotkanie z pracownikiem Nadleśnictwa Tuszyma z okazji Dnia Dokarmiania Zwierzyny Leśnej.

Marzec
„Wierzby, elementem polskiego krajobrazu” – produkujemy sadzonki różnych gatunków wierzb i organizujemy akcję ich sadzenia z okazji Światowego Dnia Leśnika i Dnia Wierzby.
„Ekologiczne skutki wiosennego wypalania traw” – spotkanie z pracownikiem Nadleśnictwa Tuszyma.

Kwiecień
„Wodo, nie jesteś niezbędna do życia, jesteś samym życiem” – określamy stan czystości wody w zbiornikach na terenie Wylowa z okazji Tygodnia Czystości Wód
„Smacznie, zdrowo, kolorowo” – organizujemy dzień sałatkowo – kanapkowy, z okazji Światowego Dnia Zdrowia.
„Na ratunek Ziemi” – obchodzimy Światowy Dzień Ziemi

Maj
„Niezapominajki, to są kwiaty z bajki” – akcja sadzenia kwiatów na rabatach wokół szkoły z okazji Święta Polskiej Niezapominajki.
Prezentacja multimedialna „Walory przyrodnicze Nadleśnictwa Tuszyma”, z okazji Europejskiego Dnia Parków Narodowych.

Czerwiec
„Czysty las, to piękny las” – akcja zbierania śmieci na terenie lasu, wzdłuż drogi, Wylów – Wólka Błońska, zorganizowana z okazji Światowego Dnia Ochrony Środowiska.

Przerwa wakacyjna

Wrzesień

„Segregacja śmieci, jako sposób na zmniejszenie ilości odpadów na Ziemi” – bierzemy udział w akcji Sprzątanie Świata.
„Kolorowe pojemniki na odpady” – konkurs na pomysłowo ozdobiony kosz na śmiecie.

„Zwierzęta duże i małe” – obchodzimy Światowy Dzień Zwierząt.
„Sadzimy Drzewo dla Pokoju” – akcja sadzenia krzewów na terenie „remizy dla ptaków”, z okazji Święta Drzewa.

Listopad

„Św. Franciszek patronem ekologów – poznajemy jego postać” – spotkanie z proboszczem Parafii Przecław.

„Ekologiczny kulig” – witamy pierwszy dzień zimy.