Start Przedszkole w Rzemieniu Przedstawienie jasełkowe w przedszkolu w Rzemieniu

postheadericon Przedstawienie jasełkowe w przedszkolu w Rzemieniu

Przedstawienie jasełkowe 2010

Jak co roku już, tak i w tym odbył się tuż przed Świętami Bożego Narodzenia wspólny opłatek wigilijny dzieci, rodziców i personelu Samorządowego Przedszkola w Rzemieniu.
Ze względu na dużą ilość dzieci oraz liczne uczestnictwo rodziców w tej świątecznej imprezie, wigilia dla młodszych przedszkolaków odbyła się w dniach 21-22 grudnia, a starszaków 20 grudnia.

vUroczystość tę poprzedziły gorliwe przygotowania, tak ze strony personelu przedszkola, jak i samych dzieci. Przedszkolaki pod okiem swoich nauczycielek przygotowywały przedstawienia jasełkowe i wykonywały dekoracje świąteczne, natomiast panie z obsługi opracowywały świąteczne menu. Nad wszystkim czuwała pani dyr. Agnieszka Harla.
Przybyli goście zasiedli do pięknie, świątecznie przybranych stołów. Zanim zaczęto łamać się opłatkiem, rodzice oglądnęli jasełka przygotowane przez przedszkolaki.  Dzieci 5-6-letnie przygotowały pod kierunkiem pani Elżbiety Bator „Staropolskie jasełka”, zawierające wiele staropolskich akcentów. Podczas występu mali aktorzy mogli się pochwalić znajomością wielu kolęd i pastorałek, a także zaprezentowali tańce narodowe: poloneza, krakowiaka i kujawiaka, w oparciu o pastorałki „A nocka się chyli”, „Skrzypi wóz” i „Jezus malusieńki”, których tempo i rytm charakteryzował dany taniec.
Piękna sceneria, efektowne stroje postaci jasełkowych, granych przez dzieci, śpiew kolęd wprawiły wszystkich w  niepowtarzalny świąteczny nastrój.
 „Wigilijnemu opłatkowi” towarzyszyła radosna, pełna spokoju atmosfera.  Poczęstunek uświetniły potrawy przygotowane przez personel oraz domowe wypieki niezawodnych mam.
- „Oby magia Świąt Bożego Narodzenia i świąteczny nastrój pełen dobra, radości trwał jak najdłużej’ – tego życzyła wszystkim pani dyr. A. Harla.
 Dzieci 5-6-letnie wystąpiły w następujących rolach:
- Maryja – Patrycja Nycek,
- Św. Józef – Kuba Haracz,
- Trzej Królowie- Hubert Augustyn, Kacper Bukowski, Bartuś Lwowski,
- pasterze – Igor Zaręba, Maciek Smolak, Kacper Ziomek, Marcin Maciuła,
- anioły- Wiktoria Gazda, Chantel Zygarlicka, Wiktoria Wochniak, Paulinka Klisiak, Emilka Łucjan, Julka Niedbała,
- babcia – Gabrysia Gawryś,
- Krakowiacy i krakowianki – Mateusz Białek, Sebastian Kopacz, Patryk Madej, Michał Gryga, Michał Gazda, Szymek Strzelczyk, Gabrysia Dec, Dominika Bogdan, Patrycja Krawczyk, Sandra Bogdan.