Get Adobe Flash player
Start

postheadericon Ruch to zdrowie

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Ruch to zdrowie
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Ziemi Mieleckiej w Rzemieniu prowadzi działania na rzecz kształtowanie postaw prozdrowotnych. Na realizację projektu Stowarzyszenie otrzymało dotację z  Powiatu Mieleckiego. Był to otwarty konkurs ofert na dofinansowanie projektów organizacji. Projekt skierowany jest do młodzieży powiatu mieleckiego, która uczęszcza do Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Rzemieniu. Projekt jest odpowiedzią na potrzeby młodych ludzi pragnących inicjować, rozwijać swoje pasje związane z  krajoznawstwem oraz chcące zdrowo i pożytecznie spędzić wolny czas poprzez ćwiczenia ruchowe oraz rajd turystyczny w Pieniny.
Celem działania jest wykształcenie nawyku aktywnego spędzania wolnego czasu.
W ramach projektu odbył się rajd turystyczny, który obejmował  zwiedzanie światowego Centrum Apiterapi w Kamiannej. W Domu Pszczelarza można było wspaniale wypocząć z dala od zgiełku, zaopatrzyć się we wszystkie produkty pszczele – lekarstwa z ula. Okazuje się, że ul to doskonałe laboratorium, w którym pszczoły produkują lecznicze specyfiki podnoszące odporność organizmu .
W Kamiannej zwiedzano z przewodnikiem Skansen pszczelarstwa, muzeum pszczelarstwa połączone z degustacją miodu naturalnego. Następnie zwiedzano Krynicę i atrakcje okolice. Jaworzyna z pewnością należy do jednych z większych atrakcji Krynicy i okolic, której trasą szliśmy z przewodnikiem. Z jednej strony przepiękne widoki na panoramę okolicznych dolin, z drugiej niezapomniane wrażenia z przejażdżki jedną z najnowocześniejszych kolejek linowych w Polsce. Zwiedziliśmy również Górę Parkową oraz  pijalnie wód . Na zakończenie pierwszego dnia po przebytym rajdzie odbyło się wspólne ognisko z piosenką biesiadną. Zaś w drugim dniu odbyto rajd  wąwozem Homole.
Celem rajdu turystycznego była integracja młodzieży oraz zagospodarowanie wolnego czasu  młodzieży, jak również poznanie piękna Pienińskiego Parku Narodowego. Integracji sprzyjała mila atmosfera oraz piękna pogoda. Wszyscy uczestnicy z entuzjazmem wspominają miło spędzone chwile. Atrakcje zostały upamiętnione i  zakończone konkursem fotograficznym  „Moje Pieniny”.
Szczególne podziękowania należą się panu Grzegorzowi Krukowskiemu – naszemu przewodnikowi, który w interesujący sposób przybliżył młodzieży wiadomości dotyczące fauny i flory Pienin oraz historię tego regionu.
Wszystkim, którzy wspomogli  realizację projektu  koordynatorzy  projektu Jadwiga Rej i Wiesława Niedbała składają serdeczne podziękowania.

 
Archiwum

created by Arrcom.