Get Adobe Flash player
Start Ludzie zmarli - zasłużeni dla Gminy Dom Kultury w Tuszymie

postheadericon Dom Kultury w Tuszymie

Ocena użytkowników: / 7
SłabyŚwietny 
Od września dzieci, które chodzą do przedszkola w Przecławiu, będą się uczyły w nowym budynku. Siedziba przedszkola powstaje przy ul. Weneckiej. Natomiast koło Szkoły Podstawowej w Tuszymie powstaje budynek domu kultury.

Nowy budynek przedszkola jest już otynkowany. Parter podzielony zostanie na dwie funkcjonalne części. Pierwszą stanowić będzie przedszkole, a drugą kuchnia z zapleczem magazynowo – technicznym. Na poddaszu zlokalizowano gabinet dyrektora, sekretariat, pokój nauczycieli, łazienki, magazyn. Wewnątrz trzeba jeszcze wykończyć pomieszczenia, a potem je wyposażyć. Wówczas pozostanie jeszcze uporządkowanie otoczenia wokół samego budynku. Do tej pory przedszkolaki uczyły się w dwóch miejscach: starym, niskim budynku, który znajdował się w rynku, oraz na piętrze budynku, w którym znajduje się także urząd miejski.
W Tuszymie na razie mury pną się do góry. Widać już zarys budynku. Będzie on połączony z istniejącą podstawówką. Po otwarciu domu kultury mieszkańcy będą mieli mały kompleks kulturalno-oświatowo-sportowy. Oprócz szkoły i przyszłego domu kultury, jest też boisko, które powstało w ramach programu „Orlik”. Prace w Tuszymie mają się zakończyć 30 czerwca 2011 roku.   

źródło: Korso

 
Archiwum

created by Arrcom.